Program prozdrowotnych wakacyjnych półkolonii 2023

Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk rozstrzygnął nabór wniosków na dofinansowanie w 2023 r. realizacji Programu „prozdrowotnych wakacyjnych półkolonii”. Ogólnopolskim operatorem Programu został Akademicki Związek Sportowy Zarząd Główny z Warszawy. Kwota przyznanej dotacji to 50 mln zł.

https://www.gov.pl/web/sport/nabor-na-operatora-programu-prozdrowotnych-wakacyjnych-polkolonii-rozstrzygniety

Zadaniem operatora jest udzielenie wsparcia finansowego dla organizacji sportowych półkolonii realizowanych na terenie całego kraju. Informacje dotyczące rekrutacji dostępne będą https://azs.pl

W ramach programu przewidziano wsparcie jednostek samorządu terytorialnego i innych podmiotów (fundacji, stowarzyszeń) w organizacji półkolonii. Wszyscy uczestnicy półkolonii będą mieli zapewnione w ich trakcie, co najmniej 3h aktywności fizycznej dziennie z naciskiem na popularne w danym regionie sporty, a także dodatkowe atrakcje. Ponadto, uczestnicy półkolonii odbędą dedykowane zajęcia ze specjalistami: fizjoterapeutami, dietetykami psychologami. Spotkania te posłużą diagnozie uczestników półkolonii i będą miały na celu przygotowanie ich do prowadzenia zdrowego i aktywnego trybu życia.

Program prozdrowotnych wakacyjnych półkolonii przyczyni się do realizacji celów strategicznych Ministerstwa, czyli aktywnego i zdrowego społeczeństwa. Wpłynie na upowszechnianie sportu i aktywności fizycznej, będzie promował zdrowy i aktywny styl życia. Przysłuży się również promocji właściwych nawyków dietetycznych, a także przyczyni do wsparcia psychicznego dzieci i młodzieży, które zwłaszcza po okresie pandemii Covid-19 doświadczają w tym zakresie trudności.

Wszelkie materiały, informacje, pliki, rysunki, zdjęcia itp. dostępne w na www.a-d-net.pl nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez pisemnej zgody Copyright © Właściciel: ADNET MEDIA BUSINESS SP. Z O.O. KRS 0000868789 NIP 7773367574 kontakt: biuro@a-d-net.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiał ten jest ograniczony prawami autorskimi oraz innymi prawami i nie może być kopiowany, publikowany i rozprowadzany w żadnej formie. Polityka Prywatności